top of page
litery-white.png

O Metodzie Davisa®


Metoda korekcji dysleksji stworzona przez Ronalda D. Davisa różni się od innych sposobów wspierania dyslektyków. Bazuje na głębokim zrozumieniu, że ludzie ci przejawiają niezwykłe zdolności i talent mentalny.

 

Są kreatywni, pomysłowi, wizualni, mają przestrzenną wyobraźnię i zdolność koncepcyjnego myślenia. Mają otwarty umysł i potrafią spostrzegać obiekty i sytuacje z różnych perspektyw.

Czasami ten ich wizualny styl myślenia przestrzennego powoduje zakłócenia w postrzeganiu. Zakłócenia w postrzeganiu przeszkadzają zazwyczaj efektywnie czytać i prowadzą do trudności w uczeniu się.

 

Metoda Davisa wykorzystuje wizualny, przestrzenny styl przyswajania i pojmowania, pokazując indywidualnie, jak wykorzystać te specyficzne zdolności do przezwyciężania trudności w uczeniu się. Bez użycia jakichkolwiek środków zewnętrznych takich jak lekarstwa czy preparaty ziołowe.

 

Podstawą metody jest opanowanie przez daną osobę narzędzi, którymi posługuje się potem na co dzień. Dzięki nim może decydować, kiedy chce się skupić np. na czytaniu i nauce, a kiedy nie. Decyduje czy w danej chwili musi być w stanie, w którym może spokojnie czytać ze zrozumieniem, czy akurat chce znajdować się w stanie, w którym jest twórcza i kreatywna.

O metodzie
Obejrzyj film

Wybierz program dla siebie

Wybierz program
litery-white.png
litery.png
open-book.png

Czas trwania: 30 godzin

5 dni

po 6 godzin dziennie

counting.png

Czas trwania: 48-52 godziny

8-9 dni

po 6 godzin dziennie

litery.png
thinking.png

Czas trwania: 30 godzin

5 dni

po 6 godzin dziennie

book.png

Czas trwania: 30 godzin

5 dni

po 6 godzin dziennie

Czas trwania programów
litery.png

Czas trwania Programów Davisa®
 

Długości programów i ich złożenia
bottom of page